Головна arrow Архів попередньої версії arrow До відома
Реклама
10 найбільших винаходів XX століття в сфері грошей Надрукувати
(Біржова торгівля № 30(96) від 10 листопада 2005р.)

Доволі цікаве дослідження в 2003 році провели американці при підготовці самміту “Майбутнє грошей”. Протягом півроку група дослідників Інституту Да Вінчі вивчала сотні інновацій у світі грошей, оцінюючи їх за спеціально розробленою бальною системою.

За підсумками цієї роботи в хронологічному порядку був складений список з десяти винаходів 20 століття, що зробили найбільший вплив на світову грошову систему.
Деякі важливі новації, такі як торгові й ігрові автомати, дорожні чеки не потрапили в топ-лист, тому що з’явилися ще в 19 столітті. І технологій, впроваджених у дев’яностих роках минулого століття, у цьому рейтингу також немає. І це все через те, що вони не досягли такого рівня впливу як наступні:
1) Електронний касовий апарат – 1906 рік.
Електронний касовий апарат уперше був продемонстрований у 1906 році Чарльзом Франкліном Кеттерингом – винахідником першої електричної системи запалювання, автоматичного стартера для автомобільних двигунів і першого працюючого від двигуна генератора. Кеттеринг народився на фермі в Огайо. У 1904 році закінчив державний університет Огайо, одержавши освіту інженера. І відразу ж почав працювати в Національній Компанії Кас, де керував роботою по створенню першої електронної каси.
Електронна каса заклала основи збору даних і аналізу операцій, які до цього не можна було собі уявити, що призвело до сучасного прогнозуючого моделювання й інвентаризації.

(Далі буде)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода