Головна arrow Архів попередньої версії arrow Наші консультації
Реклама
Дозвіл від органів пожежного нагляду Надрукувати
(Біржова торгівля № 11(45) від 30 березня 2004р.)

Маємо таке запитання: "Пожежники кажуть мені, що я маю заплатити їм за дозвіл. Згідно якої це статті і якого закону?"

Відповідно до статей 5 та 10 Закону України від 17.12.93 р. №3745-XII «Про пожежну безпеку», введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та інших об‘єктів, впровадження нових технологій, передача у виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренда будь-яких приміщень без дозволу органів державного пожежного нагляду забороняються. Порядок одержання дозволів встановлено Порядком видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2001 р. №150.
Цей Порядок регулює видачу органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та інших об‘єктів, впровадження нових технологій, передачу у виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренду будь-яких приміщень. Дія цього Порядку поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та громадян.
Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку, дозвіл видається центральним, територіальним та місцевим органом державного пожежного нагляду безоплатно.
Для одержання дозволу власник (орендар) подає до відповідного органу державного пожежного нагляду заяву за зразком згідно з додатком 1, матеріали оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об‘єкта чи приміщення, а для одержання дозволу на оренду приміщень – також копію договору оренди. Підставою для видачі дозволу є висновок, що оформляється за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об‘єкта чи приміщення, що провадиться органом державного пожежного нагляду або іншою юридичною (фізичною) особою, яка одержала ліцензію на проведення такої оцінки (експертизи).
Орган державного пожежного нагляду протягом п‘яти робочих днів з дня подання заявником зазначених у пункті 3 цього Порядку документів приймає рішення про видачу дозволу за зразком згідно з додатком 2 або про відмову у його видачі у разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки, що може призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей. Копія обґрунтованого рішення про відмову у видачі дозволу надсилається заявникові.
У Вашому випадку має місце вимагання хабара службовими особами (див. частину четверту ст. 368 Кримінального кодексу України).
Перехрест Т.В.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода