Головна arrow Архів попередньої версії arrow До відома
Реклама
ДЕСЯТЬ ПРОДУКТІВ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ЗБЕРЕГТИ МОЛОДІСТЬ Надрукувати
(Біржова торгівля № 26(92) від 13 жовтня 2005р.)

Здорове харчування допоможе вам залишатися у формі й у похилому віці.

Правильне харчування може стримати плин часу: ми добре себе почуваємо і добре виглядаємо. Коли ми стаємо дорослішими, ми потребуємо менше їжі, але більше поживних речовин, аби зберегти здоров’я. Ми звертаємо увагу на продукти, багаті вітамінами, щоб уключити їх у щоденний раціон.
1. Злаки
Багато хто уникає вживати вуглеводи, тому що від них, на загальну думку, товстіють. Але вони дуже важливі для підтримки енергетичного рівня.
Не забувайте про продукти з цільного зерна: коричневий рис, хліб і каші, що містять багато волокна.
Це допоможе знизити рівень холестерину, зменшити ризик серцево-судинних захворювань, раку прямої кишки, каменів у жовчному міхурі, діабету й ожиріння, це також життєво важливо для активного стану кишечнику, який з віком стає менш активним.
2. Яйця
Про них часто відгукуються погано, але ви їх любите, і тепер, схоже, немає потреби від них відмовлятися, навіть якщо вас хвилює холестерин.
Яйця є джерелом білка і лютеъну, що захищає очы від катаракти. Дослідження дають підставу думати, що вони запобігають утворенню тромбів, знижуючи ризик інфаркту й інсульту. За даними недавнього дослідження, споживання шести яєць щотижня знижує ризик раку молочної залози на 44%.
Сьогодні дієтологи говорять, что одне-два яйця в день не підвищує рівень холестерину, тому що організм сам виробляэ холестерин з насичених жирів, а не одержує його з багатими холестерином продуктами, до яких відносяться яйця.
3. Молоко
З віком наша потреба в кальції зростає, тому важливо включити в щоденний раціон багаті кальцієм продукти. Знежирене коров’яче молоко дуже корисне для здоров’я. Воно багато кальцієм, необхідним для кісток та профілактики остеопороза.
Молочне також запобігає зниженню маси кісток у результаты менопаузи або ревматоїдних артритів. Пийте щодня дві склянки знежиреного молока або ж введіть у свій раціон знежирені йогурти і багаті кальцієм фрукти.
4. Шпинат
У цьому продукті більше живильних речовин, чим у будь-якому іншому. Це джерело заліза, вітамінів C, A і K та антиоксидантів, що допомагають нам захиститися від інфаркту й інсульту.
Шпинат захищає нас від раку прямої кишки, остеопороза й артритів. Як і яйця, він багатий лютеїном, корисним для очей, тож можна їсти на сніданок яйця зі шпинатом.
5. Банани
Лише один жовтий плід містить 467 мг калію, що потрібний, аби м’язи (особливо серцеві) залишалися сильними і здоровими. Він також допомагає знизити артеріальний тиск. Банани є також джерелом волокна, що запобігає серцево-судинним захворюванням, вони нейтралізують кислоту, тому корисні для лікування печії.
Додайте порізаний банан у вівсянку чи розмішайте його в блендері з йогуртом або молоком і невеликою кількістю фруктового соку. Джерелами калію є також сочевиця, сардини і курага.
6. Курятина
Це – найздоровіше м’ясо. Вживайте курячі грудки, у яких мало жиру, і знімайте шкірку.
Курка багата білками і запобігає зниженню маси кісток. Це також джерело селену, що запобігає раку, і вітамінів групи B, що підвищують рівень енергії і підсилюють роботу мозку.
(Закінчення у наступному номері)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода