Головна arrow Архів попередньої версії arrow Наші консультації
Реклама
Податкові зобов’язання і податкова застава Надрукувати
(Біржова торгівля № 31(31) від 8 грудня 2003 р.)

Податковими органами донараховано підприємству певну суму податкових зобов'язань. Сума податкових зобов'язань оскаржується в адміністративному порядку. Чи виникає в такому випадку податкова застава?


Згідно зі ст. 6 Закону України від 21.12.2000р "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому, зокрема, зазначаються граничні теміни погашення нарахованих податкових зобов'язань.
Відповідно до ст. 5 цього Закону платник податків зобов'язаний самостійно погасити суму зазначеного податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання такого повідомлення.
Статтею 8 зазначеного Закону передбачено, що у разі несплати у встановлені Законом терміни (а саме-десять днів) суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, з дня, наступного за останнім днем граничного терміну такого погашення, визначеного у податковому повідомленні, виникає право податкової застави.
Отже, у разі несплати податкового зобов'язання протягом десяти днів з дня отримання податкового повідомлення, починаючи з наступного дня, виникає право податкової застави на всі активи платника податків незалежно від початку або стадії процедури адміністративного оскарження рішення про нарахування суми податкового зобов'язання.


Обладнання підприємства, яке має заборгованість перед бюджетом, застаріле та виводиться з експлуатації. Обладнання перебуває в податковій заставі. Чи підлягають узгодженню з податковим органом такі операції?

Відповідно до п. 8.6 ст. 8 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" операції з ліквідації об'єктів нерухомого або рухомого майна, за винятком їх ліквідації внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або відповідно до рішень органів державного управління, підлягають письмовому узгодженню з податковим органом.
Протягом ведення бухгалтерського обліку визначено, що ліквідація активів боржника передбачає списання таких активів з балансу підприємства.
При цьому нормами чинного законодавства не передбачено виключень при здійсненні операцій зі списання з балансу підприємства активів, які перебувають у податковій заставі, внаслідок їх фізичного або морального зносу, без письмового узгодження з податковими органом
Враховуючи вищевикладене, у разі здійснення операцій із виведення з експлуатації основних засобів, що перебувають у податковій заставі, внаслідок їх морального або фізичного зносу такі операції підлягають обов'язковому узгодженню з органами державної податкової служби.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода