Головна
Реклама
Місяц та знаки зодіаку у садівництві та городництві Надрукувати

Розподіл знаків зодіаку на родючі та безплідні досить умовний, тому посів і тим більше пересадка рослин можливі і при знаходженні Місяця в безплідному знакові. Проте якщо у вас є можливість, краще все-таки дочекатися родючого знака — можливо, тоді у вас буде менше клопоту з урожаєм. І не забувайте коригувати місячний «графік» відповідно до погоди та наявності вільного часу.

Овен: сухий безплідний знак. Робота з ґрунтом (оранка, розпушування, підгортання). Збирання ранніх плодів та овочів для тривалого зберігання і консервації. Висаджувати можна все, що швидко росте, — редис, зеленні. Але по можливості краще утриматися від посадок і пересадок рослин.

Телець: вологий родючий знак. Добрий знак для посадки найрізноманітніших рослин, але тільки не для отримання насіннєвого матеріалу. Варто висаджувати будь-які овочі та квіти, особливо цибулинні. Сприяє Телець і посадці ягідних і декоративних чагарників, плодових дерев.

Близнюки: сухий безплідний знак. Несприятливий знак для посіву усього, крім зернових і бобових культур і кручених рослин. Але й інших справ у цей період вистачає — наприклад, зусиль по боротьбі зі шкідниками. Якщо у Близнюках гостює убутний Місяць, можна збирати врожай.

Рак: один з найродючиших знаків. Можна робити будь-які посадки та пересадки. Підходить Рак і для збору врожаю, але для тривалого зберігання він не годиться. Якщо під цим знаком убутний Місяць, саме час зайнятися домашніми заготовками. Догляд за квітами в такі дні принесе особливо гарні результати.

Лев: сухий безплідний знак. Посадки і пересадки не рекомендуються. Отже, віддаємо всі сили боротьбі з шкідниками та хворобами, обрізаємо, формуємо дерева і чагарників, працюємо з ґрунтом: розпушуємо, вносимо підживлення. Добре у цей період прополоти грядки і покосити траву.

Діва: вологий безплідний знак. Плодові, ягідні та овочеві культури краще не чіпати. А ось квітами та декоративними рослинами можна зайнятися. Крім того, розпушуємо, підгортаємо, обприскуємо, знищуємо шкідників і бур'яни. Поливаємо, вносимо добрива, наводимо лад на ділянці.

Терези: певно, сильний родючий знак. Дуже добре висаджувати у цей період усі рослини, особливо їстівні. Але й квіти, посаджені при Місяці в Терезах, виростуть сильними, яскравими і запашними. Усе, що ви посадите в ці дні, буде досить стійким до шкідників та інфекцій. Займіться також збиранням насіння.

Скорпіон: вологий родючий знак. За своїми характеристиками схожий на Рака. Можна збирати врожай для тривалого зберігання. Найбільш ефективна в цей період боротьба зі шкідниками та хворобами. При убутному Місяці займіться соліннями, варенням, консервацією, виноробством.

Стрілець: сухий безплідний знак. Утримайтеся від посадок і пересадок, а от з ґрунтом працюйте собі на втіху. При зростаючому Місяці збирайте врожай (крім коренеплодів), а головне — збирайте лікарські трави. Не варто зосереджуватися на догляді (крім поливу) — він малоефективний.

Козеріг: сухий родючий знак. Сприяє посадкам і пересадкам, особливо картоплі, коренеплодів та зернових. Висаджені в цей період рослини будуть мало вразливими до шкідників і хвороб, до примх погоди. Також збирайте врожай для тривалого зберігання.

Водолій: безплідний знак. Однозначно нічого не висаджуємо і не пересаджуємо. Зате скільки завгодно працюємо з ґрунтом — розпушуємо, підгортаємо, мульчуємо, удобрюємо, поливаємо. При убутному Місяці збираємо врожай овочів, а при зростаючому — плодів, ягід, квіткового насіння і лікарських трав.

Риби: сильний родючий знак. Усе можна висаджувати та пересаджувати, але особливо зеленні, овочеві та ягідні культури. Вони, проте, зажадають більш ретельного догляду. Урожай цих рослин для тривалого зберігання не годиться. Зате убутний Місяць — найкращий час для домашніх заготовок.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода