Головна
Реклама
Яке насіння краще вирощувати, а яке купувати? Надрукувати

Купувати

Огірок

Вирощене самостійно насіння повинне пролежати два-три роки, до того як буде висаджене. У іншому випадку на рослині огірку утворюватиметься багато чоловічих квіток (пустоцвітів). Крім того, сучасні гібриди F1 дуже швидкостиглі, врожайні, із переважною більшістю жіночих квіток, багато які з них зовсім без гіркоти навіть у перезрілому стані.

Капуста

У капусти, як і в огірка, є також дві причини через які варто купувати насіння, а не вирощувати самому. По-перше, під час цвітіння, квіти капусти перехресно запилюються іншими хрестоцвітими, такими як суріпиця, редис, і в результаті ви отримаєте насіння з сильно порушеними сортовими властивостями. Для того, щоб виростити нормальне насіння необхідно, щоб у радіусі 10 км не було жодного з хрестоцвітих, або під час цвітіння слід накривати рослини спеціальним матеріалом, щоб на них не потрапляв пилок. Але інша причина необхідності купувати насіння ще більш вагома: це все ті ж гібриди F1. Ось деякі їх особливості: дуже довге зберігання пізньої капусти, раннє дозрівання ранньої, відмінний смак і механічні властивості.

Вирощувати:

Картопля

Її необхідно вирощувати, тому що іншого виходу немає, якщо ви, звичайно, зможете зберегти бульби до посадки в доброму стані.

Цибуля

Виростити насіння цибулі не є проблемою. Якщо у вас якась рослина пішла у стрілку, залиште її. Дозріле насіння зберіть і можете садити його наступного року або в поточному році, озимим або підзимним методом. Головне точно знати яка у вас цибуля, однорічна чи дворічна, від цього залежить методика її подальшого вирощування.

Кавун, диня, кабачок, гарбуз

Ці представники гарбузових найменш вимогливі до сортових якостей насіння. Єдине, що хотілося б
зауважити, овочі повинні бути максимально визрілими та великими. Бажано після збору врожаю дати дозріти їм удома, тільки не доводити їх до гниття, разом з м'якоттю може згнити й насіння.

Квасоля та горох

Бобові теж не складно виростити. А от зберегти - складніше. Більшість насіння заражене личинками, з
яких узимку з'являються жуки. Тому або обробляйте насіннєві рослини інсектицидами під час росту, щоб не допустити зараження, або зберігайте при температурі близькій до 00С.

І купувати, і вирощувати

Редис

Як і у капусти, квіти редису перехресно запилюються суріпицею. Тому якість насіння різко знижується - багато рослини наступного року йдуть у стрілку. І все ж частину насіння можна вирощувати самостійно. Редис - культура рання і після нього, на тому ж місці можна саджати теплолюбні культури, тому під редис можна відводити великі площі. Природно, це потребує великої кількості насіння: невелику частину можна засадити покупним насінням (якість цих посівів повинна бути високою), решту - вирощеним, суцільним посівом без рядком.

Крім цього редис часто використовують як маячну культуру, висіваючи невелику його кількість разом із насінням цибулі, моркви та інших культур, насіння яких дають сходи лише через 15-20 днів. Насіння редису, що зійшло, позначає рядки основної культури, дає можливість обробляти міжряддя до появи сходів. Прибирати редис при цьому слід якомога раніше в міру дозрівання, щоб він не заважав росту інших рослин. Для цих цілей якість насіння не відіграє ніякої ролі. Такими є причини, за якими необхідно заготовити не менше 50 грамів насіння.

Томат, перець, баклажан

Чому насіння цих культур можна вирощувати і самостійно? Насіння пасльонових виходить досить гарне, зі збереженням сортових якостей (якщо, звичайно це не гібриди). Зберігаючи насіння сорту, що вам сподобався, ви не тільки заготовите його без особливих зусиль на наступний рік, але й зможете поліпшити його якість (якщо, наприклад, насіння було привезене з іншого регіону). Але багато хто з городників полюбляє вирощувати гібриди цих культур, вони дають високий врожай із оригінальними властивостями, тому купувати насіння іноді буває вигідніше.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода