Головна arrow За номерами arrow № 20 (224)
Реклама
В Україні мито на автомобілі знижене до 10 відсотків Надрукувати

У зв’язку зі вступом України до Світової організації торгівлі (СОТ) з 16 травня 2008 року на всі автомобілі діє мито 10%. Про це повідомляє прес-служба Державної митної служби України.  

Нове мито набирає чинності ще до ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України». Ухвалено рішення під час митного оформлення товарів застосовувати ставки ввізного мита, які відповідають міжнародним зобов’язанням України, встановлених Законом України «Про ратифікацію Протоколу про вступ до «Всесвітньої організації торгівлі».

 У повідомленні також зазначено, що ставки мита застосовуються до товарів, які походять з країн, яким Україною надається режим найбільшого сприяння (пільгові ставки Митного тарифу України). 

Повні ставки ввізного мита, затверджені Законом України «Про Митний тариф України» не змінюються. Ці правила діють по всій території України.

Нагадаємо, що в Протоколі про приєднання України до СОТ не відображені вимоги про припинення дії інших Міжурядових угод, зокрема, з Російською Федерацією. Згідно з такою угодою з РФ, автомобілі російського походження не оподатковуються митом. У Кабміні впевнені, що ця Угода з Росією продовжить діяти і після вступу у СОТ. 

Таким чином, вступ України у СОТ ніяк не позначиться на ціні російських автомобілів, а це істотно змінює ситуацію на ринку, в умовах зниження митного збору з 25% до 10% на іномарки.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода