Головна arrow БТ3 arrow № 17 (221)
Реклама
Маєте валюту – подайте декларацію Надрукувати

Якщо у вас (підприємця чи юридичної особи) виникає необхідність перерахувати на рахунок у закордонному банку грошові кошти, що не підпадають під поняття «інвестиції за кордон» (господарська операція, яка передбачає придбання інвестицій основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав, цінних паперів та їхніх похідних в обмін на валютні цінності з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту), то така операція розцінюватиметься як розміщення валютних цінностей резидентами України на рахунках та у внесках за її межами.

Правовідносини, які виникнуть між вами і банком-нерезидентом у зв’язку з розміщенням валютних цінностей регулюватимуться законодавством країни, у якій знаходиться банк.  

Але не забудьте обов’язково задекларувати в Україні таке розміщення грошових коштів (валютні цінності) на рахунках іноземних банків.

Валютну декларацію можна назвати довгожителем серед форм податково­бухгалтерської звітності. Однак, незважаючи на свою постійність, валютна декларація, як і раніше, викликає інтерес у суб’єктів господарювання.

Декларація у двох примірниках подається до податкового органу за місцем знаходження суб’єкта підприємницької діяльності. Один примірник залишається в ДПІ, а другий зі штампом ДПІ та підписом відповідального працівника податкового органу повертається суб’єкту підприємництва. Останній примірник декларації зі штампом та підписом, проставленими в ДПІ, подається до територіального управління НБУ.

Після отримання декларації територіальне управління НБУ видає довідку про проведення декларування, що подається до податкових органів для засвідчення підписом начальника відповідної інспекції або його заступника та відбитком печатки.

Штраф за порушення строків та порядку декларування накладають податкові органи. За порушення строків декларування – у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітній період; порядку – в розмірі 20 неоподатковуваних мініму-мів доходів громадян.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода