Головна arrow За номерами arrow № 9 (213)
Реклама
Сумський Фонд соцстраху підбив підсумки Надрукувати

Виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підбила підсумки виконання бюджету за минулий рік

Діяльність обласного відділення Фонду впродовж 2007 року мала чітко виражене соціальне спрямування.

Бюджет у сумі 109089 тисяч гривень було сформовано за рахунок страхових внесків від юридичних та фізичних осіб, часткової оплати за санаторно-курортні путівки та інших надходжень. В той же час загальний розмір видатків торік склав 107546 тисяч гривень. Тільки на виплату гарантованих державою соціальних допомог – оплата лікарняних листків та надання допомоги на поховання – було спрямовано понад дві третини всіх надходжень – майже 75 мільйонів гривень. На кілька мільйонів більше, ніж попереднього року було спрямовано коштів на оплату лікарняних листків. До речі, в 2007 році показник тимчасової непрацездатності в оплачених днях за рахунок коштів Фонду склав 380 днів на 100 працюючих, що дещо більше, ніж у попередньому році. Фактично через хворобу кожен працюючий чотири дні не був на робочому місці. Тому в полі зору фахівців дирекції постійно перебуває правомірність видачі та продовження листків непрацездатності в лікувально-профілактичних закладах області. В результаті здійснення перевірок торік виявлено 411 випадків порушення видачі лікарняних листків, 26 лікарів притягнуто до адміністративної відповідальності.

На реалізацію завдань регіональної програми відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей «Фонд для здоров’я працюючих» використав близько 27 мільйонів гривень, або майже третину одержаних страхових внесків. Це дозволило купити путівки і оздоровити в санаторіях України понад 6 тисяч осіб. Крім цього, за рахунок коштів Фонду поліпшили своє здоров’я 2460 чоловік у чотирьох місцевих відомчих санаторіях-профілакторіях ВАТ «СМВО ім. Фрунзе», ВАТ «Сумихімпром», Шосткинських казенних заводів «Імпульс» та «Зірка». Суттєву допомогу одержали від обласного відділення та Виконавчої дирекції Фонду дитячо-юнацькі спортивні школи Сумщини. Часткове фінансування на їхнє утримання склало близько 4 мільйонів гривень. Вагомий внесок зроблено і в спільну з органами влади, керівництвом підприємств і організацій та профспілками справу – організацію оздоровлення школярів під час літніх канікул. На часткове фінансування придбання путівок для дітей та підготовку заміських закладів до оздоровчого сезону було використано 5 мільйонів гривень, що дозволило оздоровити 14 тисяч хлопчиків та дівчаток, а під час зимових канікул – ще близько 500 обдарованих дітей та дітей із малозабезпечених сімей області. Не залишилася без уваги обласного відділення Фонду малеча в різдвяно-новорічні свята. Майже 2 мільйони гривень використано на придбання солодощів. Дітям  було вручено понад 131 тисячу подарунків від Діда Мороза.

У своїй діяльності виконавча дирекція приділяє значну увагу роз’яснювальній роботі та проведенню перевірок дотримання законодавства страхувальниками. А їх станом на 1 січня 2008 року зареєстровано більше 27 тисяч з загальною кількістю 324 тисячі працюючих. На жаль, виявлено 1106 порушень і накладено штрафних санкцій на  345 тисяч гривень. Ми були змушені ще в 349 випадках звернутися до суду про визнання майнових вимог на загальну суму 1360 тисяч гривень. Нині  заборгованість до Фонду складає 2909 тисяч гривень.

Питання раціонального та ефективного використання коштів обласного відділення Фонду постійно перебуває в центрі уваги правління та виконавчої дирекції. Ці зусилля й надалі будуть спрямовані на досягнення більш стабільної діяльності та забезпечення працюючих і членів їх родин державними соціальними гарантіями якісного рівня.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода