Головна arrow За номерами arrow № 8 (212)
Реклама
Де чиновникам сидиться добре Надрукувати

Ціла низка міністерств вимагають підвищити зарплату своїх співробітників в 2008 році. Міністри вже підготували свої запити і подадуть їх в березні, коли переглядатиметься Державний бюджет.

У 2008 році зарплата чиновників міністерств вже була підвищена на 45%. Але навіть при цьому багато співробітників залишилися незадоволені. Зараз працівники міністерств в середньому отримують близько 4 тисяч гривень. При цьому середня зарплата по країні не перевищує 1,5 тисяч, в Києві – 3 тисячі.

У прес-службі Міністерства у справах молоді і спорту вимогу підвищити зарплату пояснили так: «У нашому відомстві зарплати найнижчі і складають 3698 гривень в місяць». Тут звертають увагу, що у колег в центральному апараті Мінкультури або Міносвіти зарплати на 200-400 гривень вищі.
Що й говорити, якщо навіть в Мінтрансі, де чиновники отримують одну з найвищих зарплат – понад 5 тисяч гривень, – ніхто не проти поліпшити своє забезпечення. Відомство просить додатково виділити на зарплати ще 1,3 мільйона гривень.

 

Міністр юстиції Микола Онищук також спантеличений проблемою невеликих заробітків. Але при цьому він піклується не про працівників свого Міністерства, а про армію державних виконавців. «Не секрет, що вони сьогодні отримують по 1,2-1,3 тисяч гривень в місяць. Але ж вони виконують надзвичайно важливу функцію. На збільшення їм зарплат ми запитали близько 10 мільйонів гривень», – повідомив Онищук.

Видно, задоволені зарплатами своїх співробітників і міністр закордонних справ Володимир Огризко, і глава Міністерства праці і соціальної політики Людмила Денисова. «Ми отримали все, що просили на цьому етапі», – висловлює Огризко. Денисова, у свою чергу, на питання чи «Просили ви виділити додаткові кошти на зарплату своїх співробітників» стисло відповіла: «Ні». Судячи з даних прес-служби цього міністерства, чиновники Мінпраці й так отримують одну з найвищих зарплат – близько 5,9 тисяч гривень. У центральному апараті відомства працює 385 чоловік, на їхнє утримання бюджетом передбачено 27,7 мільйона гривень.

Не найменші зарплати отримують і в центральному апараті Міністерства аграрної політики. «Середньомісячна зарплата одного працівника центрального апарату Міністерства аграрної політики складає 4476,7 гривень. На забезпечення 430 чиновників центрального апарату відомства з бюджету виділено більше 23 мільйонів гривень», – повідомили аграрії. Загалом же на зарплати співробітникам всіх підлеглих Міністерству аграрної політики структур (4516 чоловік) передбачено 110,9 мільйона гривень. Близько 2 тисяч гривень в місяць на людину.

До речі, зарплата чиновника складається з декількох складових: самої зарплати, а також з премій, різного роду надбавок (за ранг, звання) і подвійної матеріальної допомоги – на оздоровлення і соціально-побутові питання. При цьому в кожному міністерстві встановлена своя унікальна зарплатова планка, вона коливається від 3500 до 5 тисяч гривень. Зарплати чиновників Міноборони, МВС і МНС розраховуються за іншими критеріями, оскільки в цих відомствах в основному працюють військові або прирівняні до військових фахівці.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода