Головна arrow БТ3 arrow № 45 (198)
Реклама
Податкова узялася за кредитні спілки Надрукувати

Майже всі кредитні спілки чи союзи (КС) працюють недобросовісно. Такий висновок зробила Державна податкова адміністрація України (ДПАУ), перевіривши 260 кредитних союзів – у 244 з них податківці виявили фінансові порушення. Найпоширенішими порушеннями стали: робота без ліцензії і ухилення від сплати податків на прибуток.

В Україні існує 789 кредитних спілок, членами яких є понад 2 мільйони українців. Раніше масове чищення рядів кредитних спілок намагалася провести Державна комісія з регулювання ринку фінансових послуг. Її зусиллями 45 кредитних спілок було виключено з реєстру і зараз взагалі не мають права працювати.

Проте активність податкової служби самі представники кредитних спілок пояснюють бажанням ДПАУ перевести їх на загальну систему оподаткування прибутку. Однак спілки відзначають, що перехід на загальний режим змусить їх зменшити свій капітал, і це негативно позначиться на їх надійності.

Всі кредитні спілки – це неприбуткові організації, які не платять податок на прибуток. «Податкова була за те, щоб позбавити КС статусу неприбуткової організації, але ми відстояли свою позицію», – говорить президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець. За його словами, зараз з податковою у них нормальні відносини, але результати перевірки він ставить під сумнів.

«З цими цифрами я абсолютно не згоден, вони не підтверджуються реальними даними», – говорить Козинець.
Шахраї і несумлінні фінансові установи на ринку працюють, але їх не так багато, упевнені в Асоціації. «Це 2–3% від усіх КС», – говорить Козинець. Виявлення податківцями порушників серед кредитних спілок у таких масових кількостях зацікавило навіть Держфінпослуг. Зараз відповідна комісія цього відомства просить надати їй результати перевірки кредитних спілок, на захисті яких воно зазвичай стояло.

24.ua

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода