Головна arrow Архів попередньої версії arrow Фінанси
Реклама
Найближчі п’ять років будуть ерою високих цін Надрукувати

(Біржова торгівля № 25(91) від 29 вересня 2005р.)

Така думка аналітиків Відділу випуску фінансових інструментів АКБ "Укрсоцбанк", повідомляє його прес-служба.

Федеральна резервна система США на минулому тижні в 11-й раз поспіль з 2003 року підняла дисконтну ставку на 0,25 відсотків до оцінки в 3,75 річних. Останній раз вона була на нинішньому рівні влітку 2001 року. Той факт, що Федеральна резервна система США підвищує ставки навіть, незважаючи на жахливі наслідки двох ураганів ("Катрин" і "Рита") показує серйозність намірів влади стримати ріст цін – у серпні споживчі ціни виросли в середньому на 0,5% з липня, а стосовно серпня 2004 року цей приріст склав 3,5%. Причина – ріст цін на енергоносії в серпні на 20 %.

Боротьба з інфляцією в короткостроковому періоді буде програна всіма країнами світу через триваючий ріст цін на нафту, – прогнозують аналитики "Укрсоцбанку", – доларова ставка рефінансування до кінця 2006 року може вирости до 6-7% річних. Подальший її ріст буде утруднений через зниження темпів росту економіки США і збільшення сум неповернених кредитів домогосподарствами. Ми вважаємо, що керівники США лукавлять, говорячи, що урагани не відіб'ються на величині росту економіки країни. Як можна говорити про стабільність, якщо немаленьке місто Нью-Орлеан практично втрачене для економіки як мінімум на рік?

Усе перераховане вище дозволяє аналитикам банку зробити висновок, винесений у заголовок.
"Невизначеності ринку додають слова глави ФРС Алана Гринспена про те, що США втратили контроль над бюджетним дефіцитом, а це створює погрозу обвалу долара в 2006 році", - відзначають аналитики "Укрсоцбанку".

(BIN.com.ua)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода