Головна arrow Архів попередньої версії arrow Наші консультації
Реклама
Яким чином можна біля свого будинку зробити автостоянку? Надрукувати
(Біржова торгівля № 14(80) від 23 червня 2005р.)

Насамперед потрібно зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності (СПД).
Наприклад, ви можете зареєструватись, як СПД – фізична особа (приватний підприємець) і СПД – юридична особа (приватне підприємство (ПП), товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) тощо.
При реєстрації СПД, в першу чергу, слід керуватися такими нормативно-правовими актами:
– Цивільним кодексом України від16.07.2003 №435;
– Законом України від 15.05.2003р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців» тощо.
При здійснення підприємницької діяльності Ви вільні обирати між загальною системою оподаткування і спрощеною.
Звертаємо Вашу увагу на те, що при здійсненні СПД фізичною та юридичною особою підприємницької діяльності з переходом на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за єдиним податком для них встановлено різні умови і вимоги.
Ці питання регулюються рядом нормативно-правових актів:
– Указом Президента України від 28.06.1999р. №746/99 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (надалі «Указ»);
– наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.1999р. №599 (зареєстрованим в Мін’юсті України 02.11.1999р. №752/4045) «Про порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку» тощо.
Більш детальну інформацію про умови оподаткування за спрощеною системою ви отримаєте, самостійно ознайомившись з консультаціями у рубриці “Оподаткування” нашої рубрики порталу.
Окрім цього слід додати, що спрощена система оподаткування має суттєві преваги порівняно із загальною, оскільки передбачає спрощений порядок обліку та звітності. Але Указом передбачені певні обмеження стосовно видів підприємницької діяльності для СПД – платників єдиного податку, а саме заборона торгівлі пально-мастильними матеріалами, лікеро-горілчаними виробами (для СПД – фізичної особи), заборона здійснення товарно-бартерних операцій, операцій з обміну іноземної валюти (для СПД – фізичної та юридичної особи) тощо.
Після реєстрації СПД перед Вами неминуче постане питання місця здійснення вищевказаної діяльності, а саме, взяття в оренду чи придбання у власність земельної ділянки.
При цьому потрібно керуватися наступними нормативно-правовими актами:
– Земельним кодексом України від 25.10.2001р. №2768;
– Законом України від 24.03.1992р. №2163 «Про приватизацію державного майна»;
– Указом Президента України від 12.07.1995 р. №608/95 «Про приватизацію та оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності» (надалі «Указ»).
Відповідно до ст.1 Указу громадяни та юридичні особи України, у статутному фонді яких відсутня будь-яка частка майна, що перебуває у загальнодержавній власності, мають право на приватизацію земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
Згідно зі ст. 2 Указу приватизацію земельних ділянок несільськогосподарського призначення для заняття підприємницькою діяльністю здійснюють відповідні державні адміністрації, виконавчі комітети місцевих Рад шляхом їх продажу у приватну власність. Громадяни та юридичні особи України, які бажають придбати у власність земельну ділянку для заняття підприємницькою діяльністю, не пов‘язаною з сільськогосподарським виробництвом, подають заяву до відповідної державної адміністрації, виконавчого комітету місцевої Ради за місцем розташування земельної ділянки.
У ст. 8 Указу зазначено, що земельні ділянки несільськогосподарського призначення можуть бути передані в оренду, в тому числі довгострокову (до 50 років з переважним правом орендаря на продовження строку дії договору на наступні 50 років).
Договір оренди земельної ділянки оформляється у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Діяльність по технічному обслуговуванню і ремонту автомобілів та діяльність у сфері послуг стоянок для автомобілів (за кодами Класифікації видів економічної діяльності [КВЕД], затвердженої наказом Державного комітету з стандартизації, метрології і сертифікації від 22.10.1996 року №441 «Об утверждении Государственного классификатора Украины» це розділ 50, група 50.2, клас 50.20, підклас 50.20.2 та розділ 63, група 63.2, клас 63.21, підклас 63.21.2 відповідно) не належить до видів підприємницької внутрішніх справ України, Міністерства транспорту України, Державного комітету по житлово-комунальному господарству від 31.12.93р. № 859/550/86 (зареєстрованим в Мін’юсті України 21.02.1994р. №29/238) «Про затвердження Положення про спеціалізовані служби організації дорожнього руху»;
– Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994р. №198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» (надалі «Постанова»).
– наказом Державної служби автомобільних доріг України від 08.07.2003 №314 (зареєстрованим в Мін’юсті України 11.09.2003р. №794/8115) «Про затвердження Порядку видачі дозволів на розміщення, будівництво, реконструкцію та функціонування об’єктів сервісу та спеціальних конструкцій на землях дорожнього господарства вздовж автомобільних доріг загального користування» (надалі «Наказ»).
У п. 6 Постанови зазначається, що будівництво споруд, прокладання інженерних комунікацій та виконання інших робіт у межах смуги відчуження автомобільних (позаміських) доріг або червоних ліній міських ліній і доріг здійснюється в порядку, що визначають відповідно «Укравтодор» і Держбуд за погодженням з Головним управлінням Державтоінспекції МВС.
Такий порядок визначений Наказом, згідно до положень якого, видають дозволи на розміщення і будівництво об’єктів сервісу, здійснюють погодження місця встановлення спеціальної конструкції у дозволі на розміщення зовнішньої реклами, реєструють і скасовують їх Служби автомобільних доріг в АР Крим, областях та в м. Севастополі.
Рішення про розміщення об‘єктів сервісу на землях дорожнього господарства вздовж магістральних, регіональних, територіальних автомобільних доріг підлягають узгодженню з Державною службою автомобільних доріг України. На решті доріг рішення приймають Служби автомобільних доріг в АР Крим, областях та в м. Севастополі.
Для одержання дозволу на розміщення конкретного об‘єкта сервісу, крім спеціальних конструкцій на землях дорожнього господарства, у т.ч. у межах смуги відведення автомобільних доріг, суб‘єкт підприємницької діяльності надає Службі:
– заяву встановленої форми;
– копію свідоцтва про державну реєстрацію заявника як суб‘єкта підприємницької діяльності в Україні;
– для юридичних осіб-нерезидентів подається документ, що засвідчує їх реєстрацію у країні місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо);
– паспорт прив‘язки об‘єкту сервісу.
Для отримання дозволу на розміщення пересувної малої архітектурної форми суб‘єкту підприємницької діяльності необхідно подати до Служби такі документи:
– заяву, у якій зазначаються бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристика об‘єкту;
– копію свідоцтва про державну реєстрацію заявника як суб‘єкта підприємницької діяльності в Україні;
– для юридичних осіб-нерезидентів подається документ, що засвідчує їх реєстрацію у країні місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо);
– паспорт прив‘язки об‘єкту.

Я. Кибальник
(UkrBusiness.com.ua)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода