Головна arrow Архів попередньої версії arrow Наші консультації
Реклама
Державний службовець своєю власністю має право розпоряджатись на свій розсуд Надрукувати
(Біржова торгівля № 11(77) від 20 травня 2005р.)

Маємо запитання: Державний службовець отримав спадщину. Відтак придбав нерухомість і вирішив здавати її в оренду. Чи правомірно кваліфікувати такий доход державного службовця (за який він має сплачувати податок як фізична особа), як підприємницька діяльність, якою держслужбовці не мають права займатись? Хотілося б дізнатись точку зору ваших юристів на це питання.

Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.05.2004 року № 97 “Про затвердження національних стандартів України, державних класифікаторів України, національних змін до міждержавних стандартів, внесення зміни до наказу Держспоживстандарту України від 31 березня 2004 р. N 59 та скасування нормативних документів” визначено поняття підприємницької діяльності: підприємницька діяльність - самостійна ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, здійснювана суб‘єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Згідно з цим же документом господарська діяльність - діяльність суб‘єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконування робіт чи надавання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
На нашу думку, цей випадок важко назвати таким глобальним терміном, як суспільне виробництво з метою досягнення економічних і соціальних результатів. Ви отримали спадщину, якою, відповідно до Цивільного кодексу України, маєте право розпоряджатися на власний розсуд, в тому числі і здавати на умовах договору найму.
А. Міхальська
(UkrBusiness.com.ua)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода