Головна arrow Архів попередньої версії arrow До відома
Реклама
Сумщина: проблеми села під контролем? Надрукувати
(Біржова торгівля № 7(73) від 12 квітня 2005р.)

На початку квітня в облдержадміністрації проведено прес-конференцію на тему: „Про стан підготовки та проведення в Сумській області весняно-польових робіт”.
У ній взяли участь начальник управління сільського господарства та продовольства Сумської ОДА М. Кузьмін та начальник обласного Головного управління земельних ресурсів С. Бондаренко.

Як повідомили під час прес-конференції її учасники, диспаритет цін на сільськогосподарську продукцію і продукцію промисловості, авантюрні схеми попереднього керівництва області спричинили банкрутство лише за минулий рік близько 60 сільськогосподарських підприємств. Крім того, в поточному році ще 187 господарств із наявних у регіоні 520-ти не мають власних обігових коштів і знаходяться в надзвичайно складному фінансовому стані, який не дозволяє залучити кредитні ресурси, оскільки не забезпечує гарантій їх повернення. Те майно, що є в наявності цих господарств, не може бути надійним забезпеченням кредитів, бо воно низьколіквідне і має значну частку фізичного і морального зносу. На сьогодні сума проблемної заборгованості перед банками досягла 30 млн. гривень, або 30 відсотків від загальної суми боргу.
Кредиторська заборгованість сільгосппідприємств Сумщини становить 352,7 млн.грн. і перевищує дебіторську в 2,3 рази, в тому числі заборгованість по виплаті заробітної плати станом на 1 березня 2005 року склала близько 14 млн. гривень. На низькому рівні проводяться розрахунки за земельні і майнові паї, в результаті, значна кількість ріллі виведена з обробітку. В 2004 році не оброблялось 315,1 тис. га, а за прогнозами в поточному році очікується збільшення таких площ ще на 4 тисячі гектарів.
За інформацією управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, в більшості районів області це сільськогосподарські товариства, співвласниками яких є комерційні структури «Алекто», «ЮВС», «Агроконтракт» та «Сумиагроцукор». В цих господарствах найменший рівень забезпечення матеріально-технічними ресурсами та підготовки техніки до проведення комплексу весняно-польових робіт, що ставить під загрозу виконання виробничих програм в регіоні.
Не краща ситуація з посівною, зернозбиральною, кормозбиральною та бурякозбиральною технікою.
Так, у порівнянні з 2000 роком кількість тракторів на Сумщині зменшилась на 4 тисячі одиниць, або на 29 відсотків. Кількість збиральної техніки – на 24-34 відсотки. Причому, ступінь зношеності машино-тракторного парку становить близько 85 відсотків, внаслідок чого навіть вирощений урожай не може своєчасно збиратись і близько третини площ залишається незораними з осені, що збільшує фактор ризику виробництва продукції в регіоні.
Для кардинальної зміни ситуації на краще створюється мережа сервісних пунктів по обслуговуванню сільськогосподарських товаровиробників, що дозволить призупинити процес руйнації сільських громад, зменшити ризик неповернення кредитних ресурсів, укладених в сільгоспвиробництво, вивести на принципово новий рівень розвитку аграріїв області.

За інформацією управління з питань внутрішньої політики Сумської ОДА
 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода