Головна arrow Архів попередньої версії arrow Законодавство
Реклама
Про нові акцизні марки Надрукувати

(Біржова торгівля № 6(72) від 20 березня 2005р.)

18 листопада 2004 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України про упорядкування обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», який істотно переглянув правила функціонування алкогольно-тютюнового ринку. Так, передбачене введення з 1 липня 2005 року акцизних марок нового зразка для алкогольної продукції. На нових марках мусить вказуватися найменування алкогольної продукції із вмістом етилового спирту понад 8,5% об’ємних одиниць. За написом на акцизній марці можна буде просто визначити за якої ставкою сплачений акцизний збір з такої продукції. Наприклад, напис на марці «Вино ігристе» буде означати ставку акцизу у 1,6 грн. за літр.

При цьому, для маркування горілки та лікерогорілчаних виробів запропоновано застосовувати марки, диференційовані в залежності від вмісту спирту в алкогольній продукції: «вміст спирту етилового до 25% об’ємних одиниць» і «вміст спирту етилового 25% і більше об’ємних одиниць».

Це має удосконалити контроль і допомогти запобігти зловживанню акцизними марками.
Закон також змінює порядок видачі суб’єктам господарювання, що здійснюють виготовлення алкогольних напоїв, при виробництві яких використовується етиловий неденатурований спирт, акцизних марок, одержання яких стало можливим відповідно до загального правила: по пред’явленні довідки про взяття на облік податкових векселів. Таким чином, платники податків одержали можливість погашати векселя після реалізації готової продукції і не відволікати оборотні кошти завчасно.

Для реалізації зазначених нововведень Кабмін України розробив проект постанови «Про забезпечення введення марок акцизного збору нового зразка для маркирування алкогольної продукції», опублікований 28 березня цього року на сайті ДПАУ.

Відповідно до проекту, Мінфіну, ДПАУ, СБУ, МВС і Мін’юсту доручається розробити і подати на затвердження КМУ до 1 травня 2005 року зразки нових акцизних марок. Продаж нових марок планується здійснювати з 25 червня 2005 року. За станом на 1 липня 2005 року ГНАУ повинна забезпечити інвентаризацію у виробників і імпортерів алкогольних напоїв залишків невикористаних акцизних марок старого зразка, що будуть підлягати знищенню. При цьому до 10 серпня 2005 р. має бути проведений безкоштовний обмін марок акцизного збору нового зразка підприємствам-виробникам і імпортерам алкогольних напоїв з урахуванням кількості повернутих невикористаних марок акцизного збору попереднього зразка.

Також проектом приводяться у відповідність із Законом «Про внесення змін до деяких законыв України про упорядкування обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» норми Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркирування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

(ЛIГАБiзнесIнформ)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода