Головна arrow Архів попередньої версії arrow Законодавство
Реклама
Право постійного користування землею Надрукувати

(Біржова торгівля № 3(69) від 14 лютого 2005р.

Чи варто поспішати з переоформленням?

Одним з важливих моментів у сфері земельних правовідносин залишається переоформлення права постійного користування земельними ділянками на право власності чи право оренди на них.

Нагадаємо, что Земельный кодекс зобов’язав переоформити відповідне право до 1 січня 2005 року, а пізніше переніс цей термін на 1 січня 2008 року. Виняток склали тілько підприємства державної і комунальної власності, а також громадські організації інвалідів. Їм переоформляти право постійного користування земельними ділянками не треба. Для всіх інших землекористувачів таке переоформлення обов’язкове, причому після цього їм необхідно буде платити орендну плату за землю замість земельного податку.

Відповідно до Закону "Про оренду землі", річна орендна плата за земельні ділянки не може перевищувати 10% їх нормативної грошової оцінки. На сьогоднішній день розмір орендної плати часто перевищує розмір земельного податку, у зв’язку з чим багато землекористувачів не поспішають переоформляти своє право.

З огляду на ситуацію, що склалась, начальник Управління оцінки і ринку землі Державного комітету України по земельних ресурсах Станіслав ГОРБАТОВИЧ розповів на семінарі, присвяченому земельним правовідносинам, що найближчим часом інститут орендної плати буде реформований і це, безумовно, зробить його більш привабливим. За словами експерта, у чинне законодавство будуть внесені наступні зміни:

1. Нормативи орендної плати будуть залежати від виду діяльності, що буде вестися на земельній ділянці. Так, наприклад, суб’єкт підприємницької діяльності, що здійснює продаж фармацевтичної продукції, буде платити орендну плату менше, ніж власник казино.

2. Для ряду організацій (наприклад, релігійних) буде встановлена символічна орендна плата в межах установленого нормативу. Орендовані такою організацією землі в обсязі, що перевищує норматив, будуть обкладатися орендною платою на загальних підставах.

Таким чином, фахівці рекомендують не поспішати з переоформленням права постійного користування земельною ділянкою поки це дозволять закон (до 01.01.2008р.), сплачуючи земельний податок до внесення змін у чинне законодавство у сфері оренди землі.

http://liga.net/ligabusinessinform/

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода