Головна arrow Архів попередньої версії arrow Наші консультації
Реклама
Що робити під час перереєстрації? Надрукувати

(Біржова торгівля № 2(68) від 5 лютого 2005р.)

Маємо запитання: ЗАТ проходить перереєстрацію у звязку зі зміною місця знаходження (в іншому районі), зміною у складі учасників(засновників було двоє:юридична особа і фізична, фізична особи викупила всі акції і стала власником 100% акцій), зміною директора.
Підкажіть будь-ласка послідовність дій під час перереєстрації, та перелік документів, які потрібно подавати до органів реєстрації, податкових органів і т.д.

Згідно ст. 83 Господарського кодексу України зміни, які сталися в установчих документах господарського товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства.

Порядок державної реєстрації господарських товариств визначені Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”. Згідно зі статтею 29 цього Закону для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи засновники (учасники) або уповноважений ними орган чи особа повинні подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

– заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;

– нотаріально посвідчену копію рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, яким затверджено зміни до установчих документів;

– оригінал установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію;

– два примірники змін до установчих документів юридичної особи та два примірники установчих документів у новій редакції, або два примірники установчих документів у новій редакції;
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
Оскільки відбулися зміни у складі засновників господарського товариства, та зміна місцезнаходження товариства додатково до вказаних документів державному реєстратору потрібно надати:

– копію рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завірену в установленому порядку, або нотаріально посвідчений документ про передання права засновника (учасника) іншій особі;

– свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Оскільки зміна керівника товариства не пов‘язана із змінами до установчих документів юридичної особи, то згідно ст. 19 згаданого Закону виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов‘язаний подати державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. В картці вказуються відомості про нового керівника товариства.

Що стосується перереєстрації товариства в органах податкової служби, статистики, пенсійного фонду та фондів соціального страхування, то згідно зі ст. 26 згаданого Закону підставою для взяття юридичної особи на облік в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування є надходження до цих органів повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи та відомостей з відповідної реєстраційної картки. Таке повідомлення зазначеним органам державний реєстратор надсилає не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації (перереєстрації).

Однак, як показує практика застосування зазначеної норми, часто ці вимоги не виконуються зазначеними органами, і від підприємства вимагається подання додаткових документів, передбачених різними підзаконними нормативно-правовими актами, що були прийняті до набуття чинності Законом “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. Маю надію, що така тенденція викликана технічними труднощами і буде подолана найближчим часом. Більш детальну та довідкову інформацію можна знайти на сайті http:www.dkrp.gov.ua).

О. Андрійченко

www.UkrBusiness.com.ua

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода