Головна arrow Архів попередньої версії arrow Законодавство
Реклама
Внесено зміни до Закону «Про податок з доходів фізичних осіб» Надрукувати

(Біржова торгівля № 2(68) від 5 лютого 2005р.)

Парламент уніс змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».

Зокрема, Законом «Про внесення змін в Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» (стосовно плати за академічні звання)» пропонується, щоб до складу загального місячного чи річного оподатковуваного доходу не включалася:

– сума державних премій України чи державних стипендій України, визначених не тільки Законом, а й указами Президента України;

– сума виплат з Державного бюджету України на користь дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Національної академії наук України і галузевих академій наук у якості щомісячної довічної плати за звання дійсного члена і члена-кореспондента.

За прийняття Закону проголосував 231 народний депутат.

З 1 січня 2005 року одноразова допомога при народженні дитини встановлюється в розмірі трьох прожиткових мінімумів

Верховна Рада України внесла зміни до Закону Украъни «Про державну допомогу сім’ям с дітьми» (стосовно розмірів допомоги), – передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Відповідно до Закону, з 1 січня 2005 року одноразова допомога при народженні дитини встановлюється в трикратному розмірі прожиткового мінімуму на одну людину з розрахунку на один місяць.

Нагадаємо, розмір прожиткового мінімуму в 2005 році складає 423 грн.

У ринкових торговців знову є спеціальні правила гарантування безпеки

Ринкові торговці, після 14 серпня 2004 року не мали спеціального документа, що визначає правила пожежної безпеки на ринках України, і тепер такий документ одержали. 17 січня 2005 року МНС затвердило Правила пожежної безпеки на ринках України (зареєстровані в Мін’юсті 28 січня 2005 року), що покликані заповнити пробіл, що утворився після визнання торік аналогічних Правил, затверджених МВС, такими, що втратили силу.

Правила установили вимоги пожежної безпеки під час будівництва (облаштування) нових ринків, реконструкції, капітального ремонту, технічного переустаткування, розширення й експлуатації ринків.

У порівнянні з попередніми Правилами, нові Правила переглянули термінологічний апарат (дано визначення «критого ринку» і «намету»; при віднесенні споруд до павільйонів і кіосків не враховується гранична площа таких конструкцій і ін.), уточнили посилання на нормативно-правові акти і нормативи в сфері гарантування пожежної безпеки у зв’язку зі змінами, що відбулися, у регулюванні зазначеної сфери, деталізували правила оснащення об’єктів первинними засобами пожежогасіння і технічних характеристик таких засобів.

Як і раніше, забезпечення пожежної безпеки на ринках покладається на їхніх директорів (керівників) чи осіб, що виконують їхні обов’язки, а виконання вимог Правил на відведених торгових місцях – на власників, орендарів торгових місць (на підставі укладених договорів), учасників торгівлі. При оренді ринку ( частково або цілком) обов’язки сторін щодо забезпечення його пожежної безпеки встановлюються відповідно до договору оренди.

У зв’язку із затвердженням нових Правил:

– директором (керівником) ринку має бути розроблена і затверджена загальоб’єктова інструкція про заходи пожежної безпеки на ринку, яка б враховувала приписи зазначених Правил, а також організована робота з роз’яснення працівникам ринку вимог Правил;

окремі інструкції про заходи пожежної безпеки повинні бути розроблені також щодо кожного намету, контейнера, камери схову ринку;

– на ринку забороняється продаж пального для транспортних засобів, гасу, мазуту; розміщення і продаж балонів з пальними газами; продаж вогнепальної, газової зброї, бойових припасів. Тому функціонуючі на території ринків магазини з продажу зброї і пальних газів повинні змінити своє місце розташування.

Загальні ж вимоги до системи забезпечення пожежної безпеки на ринках у цілому не змінилися.

ЛІГАБізнесІнформ

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода