Головна arrow Архів попередньої версії arrow До відома
Реклама
Москва карає Варшаву за підтримку України Надрукувати
(Біржова торгівля № 2(68) від 5 лютого 2005р.)

«Поляки поплатилися за свою підтримку Віктора Ющенка в ході недавніх президентських виборів в Україні. Сусідка Росія, що підтримувала інший виборчий табір, розгнівана. Для польської економіки це виражається в десятках мільйонів євро збитків і несплати, перебоях у постачаннях нафти і газу і перешкодах, що чинять польським інвестиціям у Росії.

«Москва, прямо на очах у Брюсселя, змушує нас розплачуватися за підтримку Віктора Ющенко», – ремствує польський дипломат, слова якого цитує французьке видання La Tribune.

«Незважаючи на те, що з 2003 по 2004 рік обсяг польського експорту в Росію збільшився на 85%, почата Москвою операція «контроль і сертифікація для нових членів ЄС» може обмежити постачання в Росію польських сільгоспродуктів. Російська санітарна інспекція з нечуваною запопадливістю зажадала від 300 польських експортерів привести їхні підприємства у відповідність з російськими санітарними нормами. Тепер тільки 25-ом м’ясопереробним підприємствам і двом молочним заводам, що належать фірмі Данон, дано зелене світло», – говориться в статті.

«Експортери в розпачі. Варшава чекає від російського уряду, що він уточнить свою позицію до 15 лютого, але дуже розраховує на втручання комісара ЄС з питань торгівлі. «Росіяни думають, що поляки, підтримуючи Ющенка і його європейські устремління, хочуть змусити Україну вийти з зони їхнього впливу. Створюючи всі ці проблеми, Москва прагне показати Києву, що приклад Польщі й інтеграція в Євросоюз – далеко не кращий вибір», – вважає польський експерт, слова якого приводяться в тексті статті.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода