Головна arrow Архів попередньої версії arrow До відома
Реклама
Шоколад невдовзі може стати дорогим задоволенням Надрукувати
(Біржова торгівля № 25(60) від 23 липня 2004р.)

Вартість шоколаду в світі найближчим часом може різко зрости. Кондитерська промисловість почне відчувати брак сировини для виробництва шоколаду, якщо грибкова інфекція, що уразила плантації какао-бобів в Південній Америці, пошириться й в Африці. Такого висновку дійшов вчений мікробіолог Гаррет Грифіт з Університету Уельсу.
Як передає Lenta.ru, в статті, опублікованій в британському науковому журналі Biologist, доктор Грифіт зазначає, що головну частину врожаю какао-бобів вирощують у межах 10 градусів на північ і південь від екватора – на території, обмеженій тропіками Раку і Козерога. На сьогодні плантації какао займають площу близько 6,879 мільйонів гектара, з яких збирають урожай близько 3 мільйонів тонн щорічно.
Близько 69 відсотків усього об’єму виробництва какао-бобів припадає на країни Африки: Кот д’Івуар (ця країна забезпечує близько 40% всього світового виробництва), Гана, Нігерія і Камерун.
На долю Південної Америки припадає близько 13% виробництва какао. Близько 15% всіх какао-бобів вирощується в Азії. В Європі найбільшим споживачем шоколадних виробів є Великобританія. Щорічний об’єм британського ринку шоколаду оцінюється в 3,5 мільяр-ди фунтів стерлінгів (6,3 мільйони доларів).

Узбекистан постачатиме Україні 3 млрд. кубометрів газу

Україна і Узбекистан мають намір укласти угоду про поставки на Україну 3 млрд. кубометрів узбецького газу. Про це повідомив українського прем’єр-міністра Віктор Янукович в Ташкенті, на прес-конференції за підсумками 6-го засідання двосторонньої міжурядової комісії із питань співпраці.
«Думаю, готуватимемо на рівні відповідних корпорацій, які займаються цими проблемами, контракт на рівні 3 млрд. кубометрів поставок (газу) і будемо вдосконалювати систему взаємних розрахунків», – сказав Янукович.
При цьому прем’єр не уточнив, на який період може бути підписана така угода.
Як повідомлялося, Україна і Узбекистан також мають намір створити першу на території СНД зону вільної торгівлі, без будь яких обмежень і вилучень. Про це заявили на відкритті VI засідання загальної українсько-узбецької міжурядової комісії у всесторонній співпраці її співголови – прем’єр-міністр України Віктор Янукович і прем’єр-міністр Узбекистану Шавкат Мірзіяєв, повідомляє ForUm.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода