Головна arrow Архів попередньої версії arrow Правовий компас
Реклама
Про зміни в справлянні держмита Надрукувати

(Біржова торгівля № 25(59) від 13 липня 2004р.)

Вартість свідоцтва про право на спадщину залежить від оцінки земельної ділянки

Наказом ДПА від 24.04.2004 №243 внесено зміни щодо порядку обчислення та справляння держмита, а саме: державне мито обчислюється у відсотках із суми договору, але не нижче нормативної грошової оцінки земельної ділянки, встановленої Законом “Про плату за землю”, та сплачується за посвідчення договорів міни та дарування земельних ділянок, переданих громадянам безоплатно, відповідно до ст. 121 Земельного кодексу, для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), садівництва, дачного й гаражного будівництва, а також за посвідчення договорів міни та дарування земельних ділянок, які належать юридичним особам на правах власності відповідно до ст. 82 Земельного кодексу України.

Нагадуємо, що згідно з Декретом Кабміну №7-93 “Про держмито” воно обчислювалось у відсотках із суми договору, але не нижчої нормативної ціни земельної ділянки, встановленої Законом “Про плату за землю”, та сплачувалося за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, переданих громадянам безоплатно для ведення підсобного господарства, будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного й гаражного будівництва.

За посвідчення договорів оренди (суборенди) земельних ділянок тепер держмито сплачується в розмірі 0,01% з експертної грошової оцінки земельної ділянки, проведеної відповідно до Закону “Про оцінку земель”. У разі відсутності такої оцінки – в розмірі 1% суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн).

За видачу свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку держмито нині сплачується з нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки, встановленої Законом “Про плату за землю”, в таких розмірах:

– за видачу свідоцтва одному з подружжя, батькам, повнолітнім дітям, онукам, правнукам, братам, сестрам, діду, бабі – 0,1%;

– іншим спадкоємцям – 0,5%.

За посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, держмито сплачується у розмірі 1% від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

А. Руцький

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода