Головна arrow Архів попередньої версії arrow Правовий компас
Реклама
Депозит: кому вірити? Надрукувати

(Біржова торгівля № 23(57) від 22 червня 2004р.)

Причини, які спонукають нас розмістити кошти в банку можуть бути різними, але головна – надійно зберегти зароблене та й ще гарантовано захиститися від інфляції.

„Надійно, як у банку”

Це вислів, який кожна банківська установа намагається підкріпити за будь-яку ціну і, зрозуміло, вкладає чималі гроші в рекламу свого іміджу.

Насправді однаково надійних банків не буває. Та й люди спроможні розібратися – кому можна довіряти, а кому ще зарано.

Запам’ятаємо: надійний банк – це великий банк, з сотнями відділень, з приміщеннями, які є власністю банку, а не орендованими на певний термін, з професійним колективом, з солідними і численними клієнтами — юридичними особами, з вагомими кредитами, спрямованими на розвиток виробництва, вдосконалення технологій, вирішення соціальних проблем.

Жирненький хробачок на сталевому гачку

У той же час, навіть володіючи цією інформацією, частина вкладників вступають у фінансові відносини з різними часто-густо незнайомими банками, чиї філії появилися в місті. Приваблюють такі установи громадян пропозиціями з високими відсотками по вкладах. Деякі банківські філії рекламують сьогодні до 25% річних, хоча розум підказує – це жирненький хробачок на сталевому гачку. Але ж коли чемно пропонують солідну угоду, цифри вражають і гарантують, то якось пропускаєш повз увагу дрібненькі попередження щодо можливості зміни ставки протягом терміну депозиту, про штрафи в разі дострокового розірвання угоди, не думаєш і про те, що буде на цьому місці через рік.

Є й інші засоби залучення привабливими на перший погляд пропозиціями. Так, наприклад, клієнт поклав гроші на 12-місячний (у гривнях) депозит під 16% річних. Якщо він забажає зняти їх раніше, скажімо, через 10-11 місяців, то отримає доход з розрахунку вже 15% річних, якщо ж через 7-8 місяців – з розрахунку 14% і так далі. Відчуваєте позицію такого банку по захисту своїх інтересів?

Солідний банк пропонує чіткі умови в угоді, не передбачає штрафних санкцій, гарантує виплату з розрахунку передбачених річних відсотків за період існування депозиту, навіть якщо клієнт достроково розриває депозитний договір.

Депозит – цілком реальна схема, коли і гроші працюють і вони завжди в безпеці під рукою. Тож побажаємо кожному зважений підхід до вибору банку і чітке усвідомлення того, що банк має гарантувати кожному головне – збереження заощаджень.

В. Гончар, економіст (ria.ua)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода