Головна arrow Архів попередньої версії arrow Наші консультації
Реклама
Про вимоги до торгової точки Надрукувати
(Біржова торгівля № 17(51) від 12 травня 2004р.)

Які вимоги пред’являються до торгових точок, у яких реалізуються алкогольні напої? Що варто розуміти під площею торгової точки не менш 20 кв. м? Чи передбачені які-небудь фінансові чи адміністративні санкції, якщо в ході перевірки з’ясовується, что площа торгової точки менше, ніж необхідно?

Основні принципи державної політики щодо регулювання виробництва і обертання алкогольних напоїв, забезпечення їх високої якості і захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом і обертанням алкогольних напоїв на території України здійснюються в порядку, визначеному Законом №481, постановою КМУ від 13.05.96 р. №493 “Про тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами”, зі змінами і доповненнями, постановою КМУ від 30.07.96 р. №854 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”, зі змінами і доповненнями (далі – Правила №854), а також іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини в цій сфері. Місце торгівлі алкогольними напоями повинне відповідати вимогам ст. 1 Закону №481, відповідно до якої місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будинку) за місцем його фактичного розташування, торговою площею не менш 20 кв. метрів, обладнаний електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їхньої кількості) чи де є товарно-касові книги (незалежно від їхньої кількості), у яких фіксується виторг від продажу алкогольних напоїв незалежно від того чи оформлюється через них продаж інших товарів. Якщо площа місця торгівлі менше 20 кв. метрів, то ліцензія на таке місце торгівлі не видається. Роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності усіх форм власності, у тому числі її виробниками, при наявності в них ліцензії (ч. 6 ст. 15 Закону №481). Алкогольні напої, що надходять у торгову мережу, повинні супроводжуватися передбаченими законодавством документами: товарно-транспортними накладними (рахунками-фактурами, накладними), сертифікатами відповідності, виданими УкрСЕПРО чи скріпленими підписом і печаткою суб’єкта, що відпустив товар, копією сертифіката відповідності, документами, що підтверджують належну якість напоїв, чи їхніми копіями, завіреними підписом і печаткою постачальника. Збереження і реалізація алкогольних напоїв дозволяється тільки при наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці чи на іншій тарі відповідно до законодавства.
Для торгівлі алкогольні напої розміщають за групами, видами і марками на торгових гірках, столах, прилавках. Забороняється торгівля алкогольними напоями на розлив при відсутності належних санітарно-гігієнічних умов і устаткування (забезпеченість проточною водою, посудом, мірними ємностями, одноразовим посудом і т.п., наявність умов для миття посуду) і інших вимог, передбачених законодавством. Під час продажу алкогольних напоїв продавець зобов’язаний видати споживачу розрахунковий документ установленої форми, що засвідчує факт покупки, з оцінкою про дату продажу. Суб’єкти господарської діяльності (юридичні і фізичні особи), що мають право на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, і їхні працівники зобов’язані дотримуватись вимог законів України “Про захист прав споживачів”, “Про державне регулювання виробництва і обертання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, “Про забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення”, Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, Порядку заняття торговою діяльністю і правил торгового обслуговування населення, затверджених постановою КМУ від 08.02.95 р. №108, і інших нормативних документів, що прямо чи/і опосередковано регламентують торгову діяльність. Рішення про застосування штрафних санкцій до суб’єктів підприємницької діяльності приймаються органом, що видав ліцензію на право виготовлення і торгівлі алкогольними напоями, і органами виконавчої влади в рамках їх компетенції, визначеної законами України. Так, зокрема, за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензій у відповідності зі ст. 17 Закону № 481 застосовуються фінансові санкції в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менш 1 700 гривень. Такая ж штрафна санкція застосовується за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності завіреної постачальником копії сертифіката відповідності чи сертифіката про визнання.

www.UkrBusiness.com.ua

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода