Головна arrow Архів попередньої версії arrow Фінанси
Реклама
За підсумками фондових торгів у США провідні індекси підвищилися Надрукувати

(Біржова торгівля № 16(50) від 5 травня 2004р.)

За підсумками фондових торгів у США третього травняпровідні індекси підвищилися на тлі публікації ряду корпоративних звітів. Свій фінансовий звіт опублікувала напередодні компанія «Adobe Systems Inc.» (акції компанії виросли на 6,02%). Слідом за «Adobe Systems Inc.» підвищилися котирування акцій компаній високотехнологічного сектору. Так, котирування акцій «Microsoft Corp.» підвищилися на 0,84%).

Акції авіабудівної корпорації «Boeing» виросли на 2,1% після того, як керівництво компанії заявило про підвищення розмірів дивідендів за квітень на 18%, а також про намір відновити програму скупки власних акцій. Цінні папери «El Paso Corp.» знизилися на 1,9% у зв’язку з інформацією про некомпетентні дії персоналу компанії при роботі на газових родовищах і газопроводах.

За підсумками цих торгів індекс Dow Jones підвищився на 88,43 пункта (+0,86%) і склав 10314,00 пункта. Індекс Nasdaq підвищився на 18,57 пункта (+0,97%) і склав 1938,72 пункта.

 На українському бензиновому ринку – чергове штучне
підняття цін

Нафтотрейдери і виробники зараз штучно розкручують підвищення цін на пальне. При цьому, продавці і аналітики впевнені, що бензин дорожчатиме і далі. На тому тижні два з п’яти НПЗ тимчасово припиняють роботу. Херсонський нафтопереробний завод зупинився на плановий ремонт. Слідом за ним – Лисичанський завод.

Вже зараз, не зважаючи на значні запаси палива – 85 тисяч тонн бензину і 33 тисячі тонни дизельного палива - нафтопереробні заводи продають дуже маленькі об’єми.

Більшість НПЗ пропонують на ринок зовсім невеликі партії 95-го і 98-го бензину. Низькооктанове пальне нафтопереробні заводи в основному - експортують (через збільшення попиту за кордоном).

UMC із ТОВ перетворилося в ЗАТ

Спільне підприємство «ТОВ «Український мобільний зв’язок», лідер в Україні за кількістю абонентів мобільного зв’язку, перетворено в ЗАТ. Як повідомило підприємство в пресі 28 квітня, таке рішення прийняли збори учасників СП. Раніше повідомлялося, що в той самий день президент російського ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» (МТС, володіє 100%-ою часткою в УМЗ) Василь Сидоров, коментуючи намір перетворити УМЗ в ЗАТ, сказав: «Сьогоднішня назва – україно-німецько-голландсько-датське спільне підприємство – не відповідає реальності».

УМЗ створена 1992 року українським національним оператором зв’язку «Укртелеком» і іноземними операторами Deutsche Telekom (Німеччина), TeleDanmark International (Данія) і KPN (Нідерланди). У минулому році МТС викупила частки всіх засновників УМЗ і стала його єдиним власником, однак досі український оператор називається спільним підприємством.

(За даними www.ukrop.com)

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода