Головна arrow Архів попередньої версії arrow Правовий компас
Реклама
Вид печатки у трудовій Надрукувати

(Біржова торгівля № 9(43) від 15 березня 2004р.)

Чи має значення вид печатки у трудовій книжці при звільненні? Чи обов’язково це має бути кругла печатка? Чи це може бути штамп підприємства (прямокутний, на ньому зазначена тільки назва підприємства)?

Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93р. №58 (далі – "Інструкції") передбачено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення – у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 5 січня 1993 р., у графі 2 трудової книжки записується «05.01.1993».

Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою записи про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

Штамп підприємства не є його печаткою, він не містить коду ЄДРПОУ, може не містити організаційно-правової форми підприємства тощо. Крім того, підпис керівника організації не може завірятися штампом, лише печаткою. Власна печатка є однією з ознак юридичної особи і може зберігатися лише у особи, що має право на вчинення право чинів та підпису документів юридичної особи від імені останньої. Штампи підприємства використовуються з іншою метою - організації документообігу та діловодства в організації.

Самостійно додатково ознайомитись із змістом нормативно-правового акту, зазначеного у цій відповіді на Ваші запитання можна у рубриці «Законодавство України» сайту Верховної Ради України

www.UkrBusiness.com.ua

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода