Головна arrow Архів попередньої версії arrow Правовий компас
Реклама
Перший запис у трудовій книжці Надрукувати

(Біржова торгівля № 3(37) від 2 лютого 2004р.)

Як правильно зробити перший запис до трудової книжки, якщо працівник ще навчається у вищому начальному закладі ВНЗ. Працівник вперше влаштувався на роботу, паралельно навчається, приміром, на 4 курсі стаціонарного відділення. Хто має робити перший запис до трудової книжки – підприємство чи ВНЗ?

 

Відповідно до пункту (д) частини третьої статті 56 Закону України від 05.11.91р. №1788-XII "Про пенсійне забезпечення" період навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі зараховується до стажу, що дає право на трудову пенсію незалежно від того, передувала навчанню робота чи ні.

Про період такого навчання до трудової книжки особи вносяться записи відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці України, Мін‘юсту України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93р. №58 (п.2.16 та п.2.17).

Стосовно записів до трудових книжок, то відповідно до зазначених положень Інструкції існують два варіанти.

Варіант 1. Студентам, слухачам курсів, учням, аспірантам, клінічним ординаторам, які мають трудові книжки, запис про період навчання на денних відділеннях (у тому числі підготовчих) вузів, а також про роботу зазначених осіб у студентських загонах, при проходженні виробничої практики, виконанні науково-дослідної господарської тематики роблять навчальні заклади (наукові установи). Підставою для записів є накази навчального закладу (наукової установи) про зарахування на навчання та відрахування з числа студентів, учнів, аспірантів, клінічних ординаторів та відповідні довідки, у яких зазначаються спеціальність, кваліфікація, посада і час роботи. Довідки зберігаються в особистих справах цих осіб.

Варіант 2. Якщо зазначені особи не мають трудових книжок, то відомості про вищезазначену діяльність вносяться підприємством, де вони працюватимуть на підставі відповідних довідок.

За основним місцем роботи до трудової книжки окремим рядком із посиланням на дату, номер та відповідний документ вноситься запис про період навчання у вузі з урахуванням вищезазначеної діяльності та часу перебування в аспірантурі або клінічній ординатурі.

Враховуючи існуючу у тому ж Мін’юсті України практику заповнення трудових книжок працюючим студентам та оскільки записи до трудової книжки повинні вноситися послідовно, то найбільш оптимально, якщо перший запис у трудовій книжці про зарахування студента на навчання буде зроблено вищим навчальним закладом, після цього роботодавець внесе свій запис про прийняття особи на роботу. При цьому, трудова книжка до закінчення студентом навчання чи відрахування повинна зберігатися у вищому навчальному закладі.

Т. Перехрест

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода