Головна arrow Архів попередньої версії arrow Законодавство
Реклама
Президент України підписав закон про оцінку земель Надрукувати
(Біржова торгівля № 1(35) від 12 cічня 2004 р.)

Президент України підписав прийнятий Верховною Радою закон "Про оцінку земель", що визначає статус суб’єктів оцінної діяльності в цій сфері і регулюючий питання оцінки землі і земельних ділянок.
Парламент України прийняв цей документ 11 грудня.Закон визначає об’єктами оцінки землі території адміністративно-територіальних одиниць чи їх частин, оцінних районів і зон, земельні ділянки чи їх частини, а також сукупність земельних ділянок і прав на них, у тому числі на земельні паї в межах України.
Залежності від цілей і методів проведення оцінка земель поділяється на такі види, як бонирування ґрунтів, економічна оцінка і грошова оцінка – нормативна чи експертна.
Відповідно до закону, дані бонирування ґрунтів є складовою частиною державного земельного кадастру й основою проведення економічної оцінки сільгоспугідь і враховуються при визначенні екологічної придатності ґрунтів для вирощування сільськогосподарських культур.
Дані економічної оцінки земель є основою при проведенні нормативної грошової оцінки земельних ділянок, при аналізі ефективності використання земель у порівнянні з іншими природними ресурсами, а також при визначенні економічної придатності земель сільгосппризначення.
Нормативна грошова оцінка застосовується для визначення розміру земельного податку і держзбору при обміні, успадкуванні й одержанні в дарунок земельних ділянок, для визначення розміру орендної плати і плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
При визначенні пакета сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва експертна грошова оцінка застосовується для визначення вартості об’єкта оцінки і використовується для складання цивільно-правових угод стосовно земельних ділянок і прав на них.
Відповідно до закону, суб’єктами оцінної діяльності у сфері оцінки земель є органи виконавчої влади і місцевого самоврядування, юридичні і фізичні особи, зацікавлені в проведенні оцінки. Крім того, суб’єктами такої діяльності виступають фізособи, підприємці, що одержали кваліфікаційне посвідчення оцінювачів експертно-грошової оцінки земельних ділянок і ліцензію на виконання землеоцінних робіт. Суб’єктами також можуть бути юрособи, суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, що мають у складі оцінювачів з експертно-грошової оцінеи земельних ділянок.
Оцінювачами можуть бути громадяни України, іноземці й особи без громадянства, що одержали кваліфікаційні посвідчення оцінювачів по оцінці земельних ділянок.
Розробниками технічної документації з бонитування ґрунтів, економічній оцінці і нормативній грошовій оцінці земельних ділянок можуть бути юридичні особи, що одержали ліцензії на проведення відповідних робіт.
Закон передбачає створення державного реєстру оцінювачів з експертно-грошової оцінки земельних ділянок, що одержали кваліфікаційне посвідчення.
Результатом бонитування ґрунтів, економічної і нормативно-грошової оцінки земельних ділянок є технічна документація, а результатом проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок є звіт. Технічна документація підлягає держекспертизі. Технічна документація з бонитування, економічної оцінки земель і нормативно-грошової оцінки земельних ділянок затверджується сільською, селищною і міською радою чи районними радами.
За матеріалами
Деловой недели

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода