Головна arrow Архів попередньої версії arrow Законодавство
Реклама
Чи потрібен фірмі офіс? Надрукувати
(Біржова торгівля № 34(34) від 29 грудня 2003 р.)

Чи обов’язково мати офіс невеликій фірмі, якщо у ньому немає потреби? Юридична адреса є, є також куди зходиться вся інформація. Які можуть
бути наслідки без офісу?

Насамперед, слід зазначити, що відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV, що набуває чинності 01.01.2004р., місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом. Місцезнаходження юридичної особи вказується в її установчих документах.
Таким чином, слід мати на увазі, що зміна місцезнаходження юридичної особи тягне за собою необхідність внесення змін до її установчих документів та їх державної реєстрації, внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію, а також постановку на облік у реєструючих органах за новим місцезнаходженням. Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.98р. №740 "Про порядок державної реєстрації суб‘єктів підприємницької діяльності" (втрачає чинність 01.07.2004р.) місцезнаходженням суб‘єкта підприємницької діяльності – юридичної особи на дату державної реєстрації може бути місцезнаходження (місце проживання) одного із засновників або місцезнаходження за іншою адресою, яка підтверджується договором, що передбачає передачу засновнику у власність або користування приміщення, частини приміщення (договір купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майна, про спільну діяльність, установчий договір тощо). У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) суб‘єкт підприємницької діяльності зобов‘язаний у 7-денний термін з моменту настання такої зміни подати до органу державної реєстрації:
– реєстраційну картку з внесеними змінами;
– оригінал свідоцтва про державну реєстрацію для внесення відповідних змін. Невиконання цієї вимоги у зазначений термін є підставою для звернення органу державної реєстрації до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації суб‘єкта підприємницької діяльності (пункт 26). Також У разі коли в 30-денний термін з дня зняття з обліку в органі державної реєстрації за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) заявник не звернувся до органу державної реєстрації за новим місцезнаходженням (місцем проживання), цей орган вправі звернутися до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації (пункт 28).
Разом з тим, частиною 1 ст. 1 Закону України від 15.05.2003р. №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" (набуває чинності з 01.07.2004р.) місцезнаходження юридичної Насамперед, слід зазначити, що відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV, що набуває чинності 01.01.2004р., місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом. Місцезнаходження юридичної особи вказується в її установчих документах.
Таким чином, слід мати на увазі, що зміна місцезнаходження юридичної особи тягне за собою необхідність внесення змін до її установчих документів та їх державної реєстрації, внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію, а також постановку на облік у реєструючих органах за новим місцезнаходженням. Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.98р. №740 "Про порядок державної реєстрації суб‘єктів підприємницької діяльності" (втрачає чинність 01.07.2004р.) місцезнаходженням суб‘єкта підприємницької діяльності – юридичної особи на дату державної реєстрації може бути місцезнаходження (місце проживання) одного із засновників або місцезнаходження за іншою адресою, яка підтверджується договором, що передбачає передачу засновнику у власність або користування приміщення, частини приміщення (договір купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майна, про спільну діяльність, установчий договір тощо). У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) суб‘єкт підприємницької діяльності зобов‘язаний у 7-денний термін з моменту настання такої зміни подати до органу державної реєстрації:
– реєстраційну картку з внесеними змінами;
– оригінал свідоцтва про державну реєстрацію для внесення відповідних змін. Невиконання цієї вимоги у зазначений термін є підставою для звернення органу державної реєстрації до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації суб‘єкта підприємницької діяльності (пункт 26). Також У разі коли в 30-денний термін з дня зняття з обліку в органі державної реєстрації за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) заявник не звернувся до органу державної реєстрації за новим місцезнаходженням (місцем проживання), цей орган вправі звернутися до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації (пункт 28).
Разом з тим, частиною 1 ст. 1 Закону України від 15.05.2003р. №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" (набуває чинності з 01.07.2004р.) місцезнаходження юридичної Насамперед, слід зазначити, що відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV, що набуває чинності 01.01.2004р., місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом. Місцезнаходження юридичної особи вказується в її установчих документах.
Таким чином, слід мати на увазі, що зміна місцезнаходження юридичної особи тягне за собою необхідність внесення змін до її установчих документів та їх державної реєстрації, внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію, а також постановку на облік у реєструючих органах за новим місцезнаходженням. Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.98р. №740 "Про порядок державної реєстрації суб‘єктів підприємницької діяльності" (втрачає чинність 01.07.2004р.) місцезнаходженням суб‘єкта підприємницької діяльності – юридичної особи на дату державної реєстрації може бути місцезнаходження (місце проживання) одного із засновників або місцезнаходження за іншою адресою, яка підтверджується договором, що передбачає передачу засновнику у власність або користування приміщення, частини приміщення (договір купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майна, про спільну діяльність, установчий договір тощо). У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) суб‘єкт підприємницької діяльності зобов‘язаний у 7-денний термін з моменту настання такої зміни подати до органу державної реєстрації:
– реєстраційну картку з внесеними змінами;
– оригінал свідоцтва про державну реєстрацію для внесення відповідних змін. Невиконання цієї вимоги у зазначений термін є підставою для звернення органу державної реєстрації до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації суб‘єкта підприємницької діяльності (пункт 26). Також У разі коли в 30-денний термін з дня зняття з обліку в органі державної реєстрації за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) заявник не звернувся до органу державної реєстрації за новим місцезнаходженням (місцем проживання), цей орган вправі звернутися до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації (пункт 28).
Разом з тим, частиною 1 ст. 1 Закону України від 15.05.2003р. №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" (набуває чинності з 01.07.2004р.) місцезнаходження юридичної особи визначається як місцезнаходження постійно діючого виконавчого органу юридичної особи, а в разі його відсутності - місцезнаходження іншого органу чи особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи без довіреності (далі – виконавчий орган), за певною адресою, яка вказана засновниками (учасниками) в установчих документах і за якою здійснюється зв‘язок з юридичною особою. Відповідно до частини 6 ст. 9 та частини 1 ст. 14 цього ж Закону зміна місцезнаходження юридичної особи є підставою для внесення змін до її установчих документів та їх державної реєстрації, заміни свідоцтва про її державну реєстрацію, а також передачі реєстраційної справи, такі відомості заносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ч. 2 ст. 17) тощо.
Враховуючи вищевикладене, якщо юридична адреса Вашої фірми відповідає вищевикладеним визначенням поняття "місцезнаходження юридичної особ" і немає необхідності у наявності виробничих приміщень, то Ви можете обійтися без офісу. Проте, якщо це приватне житло (квартира чи будинок), де мешкає засновник юридичної особи, то, напевно, буде неприємно, якщо одного дня в гості прийдуть представники податкової інспекції або міліції з плановою, оперативною чи іншою перевіркою, або у встановленому порядку почнуть проводити оперативні дії, як-то обшук, нишпорячи також у особистих речах. Крім того, чинна поки що вищезгадана постанова КМУ передбачає, що місцезнаходженням юридичної особи може бути місцезнаходження (місце проживання) одного із засновників на дату державної реєстрації. І хоча ніде не міститься положення, які зобов`язують юридичну особу після державної реєстрації до оренди чи іншого набуття у користування (придбання у власність) приміщення під офіс, проте, додатково можуть виникнути певні неприємності від спілкування з представниками органів пожежного нагляду тощо.
З іншого боку, якщо юридична адреса Вашої фірми не відповідає вищевикладеним визначенням, то перевіряючі органи, виявивши це, можуть звернутися до суду (господарського суду) з позовом про скасування державної реєстрації суб‘єкта підприємницької діяльності

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода