Головна arrow Архів попередньої версії arrow Законодавство
Реклама
Відповідальність засновників підприємства за ненадання інформації Надрукувати
(Біржова торгівля № 32(32) від 15 грудня 2003 р.)

Чи передбачена відповідальність фізичних осіб, засновників підприємства, у випадку ненадання інформації на запит територіального відділення Антимонопольного комітету України?


Згідно зі ст.13 Закону України "Про обмеження монополізму і недопущення недобросовісної конкуренції в підприємницькій діяльності" зазначено, що державні уповноважені Антимонопольного комітету України мають право безперешкодного доступу до інформації органів влади і управління, а також будь-яких підприємців з питань дотримання антимонопольного законодавства. Підприємці, органи влади і управління і їхні посадові особи зобов'язані за вимогою державних уповноважених Антимонопольного комітету України пред'являти документи, письмові та усні пояснення, іншу інформацію, необхідну для здійснення Антимонопольним комітетом України і його територіальних управлінь завдань, передбачених цим Законом.
Як ми бачимо, зобов'язання щодо надання необхідної інформації покладені на визначене коло осіб, до якого фізичні особи не входять.
У відповідності зі ст. 166.4 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення", ненадання, несвоєчасне надання посадовими особами органів влади і управління, а також керівниками (розпорядниками кредитів) підприємств (об'єднань, господарських товариств і т.п.) і особами, що займаються підприємницькою діяльністю, інформації або надання свідомо недостовірної інформації Антимонопольному комітету України і його територіальних відділень тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб і керівників у розмірі до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на осіб, що займаються підприємницькою діяльністю, до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виходячи з вищевикладеного, відповідальності фізичних осіб, що є засновниками підприємства, у випадку ненадання ними інформації Антимонопольному комтету, чинним законодавством не передбачено.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода