Головна arrow Архів попередньої версії arrow Фінанси
Реклама
Банки за ''чисті'' гроші Надрукувати

(Біржова торгівля № 32(32) від 15 грудня 2003 р.)

Держфінмоніторинг і Асоціація українських банків борються з відмиванням грошей

 

Потрапивши в чорний список групи по боротьбі з відмиванням грошей FATF, Україна почала латати законодавчі діри і впроваджувати фінансовий нагляд. Напередодні Нового року і приїзду експертів FATF зусилля активізувалися: підписаний меморандум про співробітництво між українськими банками і Держфінмоніторингом, а також чекає швидкого розгляду у Верховній Раді відповідний законопроект.

Черговим етапом боротьби з легалізацією отриманих кримінальним шляхом доходів стало сьогоднішнє підписання меморандуму про співробітництво між Держфінмоніторингом і Асоціацією українських банків. Воно має на меті взаємні консультації і спільну розробку планів дії. Також українські банки будуть залучені до роботи Міжвідомчої робочої групи по дослідженню методів і тенденцій у відмиванні нелегальних доходів. До "брудних" грошей відносяться доходи, виручені від наркоторгівлі, торгівлі зброєю, торгівлі людьми та аналогічними кримінальними діями. До речі, несплачені податки такими не вважаються.

Введені на початку року санкції FATF негайно відбилися на зовнішньоекономічній діяльності банків, що зробило банки свідомими партнерами державних органів. За словами глави Держфінмоніторингу Сергія Гуржія, банки найбільш активні в боротьбі з брудними грішми: 99% інформації про сумнівні доходи надходить від банків, 1% - від некредитного сектора. При цьому представник державного органа звертає увагу на те, що не в кожній інформації присутні мотиви відмивання грошей. З близько 150 тисяч вивчених повідомлень Держфінмоніторингом було виділено 15 матеріалів, за чотирма заведені кримінальні справи.

"Банківська система - одна із найпрозоріших галузей української економіки. Банки працюють у легальному секторі економіки і зацікавлені, щоб вся економіка була такою ж", - каже президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. Проте, за словами О. Сугоняка, тиск на банки має місце, оскільки всі злочини в сфері відмивання грошей приписують фінансово-кредитній системі. У той же час заступник голови комітету фінансів і банківської діяльності Сергій Осика звертає увагу на те, що в даний час місцями обітованими для "чорного налу" є нотаріальні і букмекерські контори, а також ювелірні магазини.

У січні 2004 року Держфінмоніторинг очікує приїзду місії FATF в Україну. На думку учасників меморандуму, цей візит має величезне значення, оскільки позитивна оцінка розпочатих заходів дає шанси для виключення України з чорного списку.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода