Головна arrow Архів попередньої версії arrow До відома
Реклама
10 найбільших винаходів XX століття в сфері грошей - 2 Надрукувати

(Біржова торгівля № 31(97) від 17 листопада 2005р.)

Продовження. Поч. у "БТ" №30

2) Електронні гроші – 1918 рік

Сучасний сервіс грошових переказів сягає коренями в 1918 рік, коли Федеральний Резервний Банк США вперше переказав гроші через телеграф. Однак широке поширення електронні гроші одержали тільки, коли в 1972 році Федеральним Резервним банком США була організована автоматична розрахункова палата, щоб забезпечити Національний банк США і комерційні банки електронною альтернативою у сфері обслуговування чеків. Схожі системи з’являлися в Європі практично одночасно. І вже більше 20 років електронні гроші використовуються у світі скрізь.

Сьогодні всі платежі у світовій банківській системі здійснюються в електронному вигляді по міжбанківських комп’ютерних мережах. Хоча банки використовують електронні грошові перекази кілька десятиліть, середньостатистичний споживач одержав можливість користатися такими перекладами зовсім недавно. Причини тому: зростаюча потужність комп’ютерів з одного боку і зменшувана їх вартість з другого, а також досягнення комунікаційних технологій, що зробили можливим дешевий глобальний процес взаємодії. Тепер цифровий переклад грошей – реальність для мільйонів людей по усьому світі. У результаті сьогодні ми стаємо свідками ранніх стадій розвитку електронної економіки.

3) Перший броньований автомобіль – 1920

Хоча ідея по його створенню приписується Леонардо Да Вінчі, він не зумів побудувати такий автомобіль. Сучасна індустрія броньованих автомобілів була заснована в 1920 зі створенням першої комерційної броньованої машини (простіше говорячи, інкасатора) у St.Paul у штаті Миннесота.

Цей автомобіль дозволив безпечно перевозити великі суми грошей. Однак у 1927 році відбулося перше пограбування такої машини. Поруч з Пітсбургом, штат Пенсільванія, було викрадено 104,250 доларів.

 

---------------------

Погода

Яндекс.Погода